Ikona gaśnicy Ikona hydrantu Ikona apteczki Ikona niebezpieczeństwa Ikona tarczy Ikona stopu

Obsługa i doradztwo BHP dla firm – dlaczego warto współpracować z specjalistą?

Ilustracja do: Obsługa i doradztwo BHP dla firm – dlaczego warto współpracować z specjalistą?
Pracodawca zatrudniający pracowników musi pamiętać o zapewnieniu im bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Nawiązanie współpracy z firmą specjalizującą się w obsłudze BHP oznacza dla właściciela firmy szereg korzyści. O jakich mowa?
Czym jest BHP dla firm?
Zatrudnienie przez firmę pierwszego pracownika oznacza konieczność przestrzegania przez pracodawcę przepisów dotyczących m.in. BHP. W praktyce oznacza to, że właściciel firmy musi m.in.:
 1. zorganizować szkolenie wstępne, a następnie systematycznie przeprowadzać szkolenia okresowe z zakresu BHP,
 2. zapewnić przestrzeganie zasad BHP na terenie całej firmy,
 3. wyznaczyć pracownika, który będzie odpowiedzialny za udzielenie pierwszej pomocy.
Ponieważ zagadnienie BHP w zakładzie pracy jest naprawdę szerokie, pracodawcy bardzo często korzystają z pomocy zewnętrznych firm, które na co dzień oferują doradztwo BHP. Z punktu widzenia pracodawców to opłacalne rozwiązanie, bo pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, a przy tym gwarantuje, że organy kontroli w trakcie przeprowadzanej kontroli nie znajdą uchybień. Możliwość skorzystania z pomocy zewnętrznych specjalistów dotyczy wyłącznie pracodawców zatrudniających do 100 pracowników. Gdy liczba osób zatrudnionych w zakładzie pracy jest wyższa, właściciel firmy musi stworzyć służbę BHP, czyli zatrudnić BHP-owca chociaż na część etatu.
Profesjonalne doradztwo i obsługa w zakresie BHP
Obsługa BHP dla firm to kompleksowa usługa, która pozwala pracodawcom zyskać pewność, że rozwiązania wdrożone w zakładzie pracy będą zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami. To nie wszystkie korzyści, jakie płyną ze współpracy z zewnętrzną firmą. Nadzór BHP wykonywany przez specjalistów to usługa kompleksowa, a to dla pracodawcy oznacza, że nie musi się on martwić np. o szkolenia wstępne pracowników przyjętych do pracy. Jako firma, w ofercie której widnieje obsługa BHP, proponujemy pracodawcom m.in.:
 1. sporządzenie oceny ryzyka zawodowego dla utworzonych w zakładzie pracy stanowisk pracy jedną z metod akceptowanych przez Państwową Inspekcję Pracy,
 2. systematyczne przeprowadzanie kontroli warunków pracy w zakładzie pracy,
 3. instrukcje BHP opracowane dla poszczególnych maszyn i urządzeń znajdujących się w firmie,
 4. przeprowadzanie szkoleń wstępnych (instruktaż ogólny i stanowiskowy) i okresowych, które są niezbędne, aby pracownik miał świadomość zagrożeń występujących na stanowisku pracy, na którym został zatrudniony,
 5. prowadzenie audytów BHP, które dają odpowiedź na pytanie, czy aktualne warunki panujące w zakładzie pracy zapewniają pracownikom bezpieczeństwo,
 6. sporządzanie dokumentacji powypadkowej,
 7. doradztwo w zakresie doboru optymalnej odzieży i obuwia roboczego,
 8. doradztwo w zakresie prawidłowego oznakowania zakładu pracy w zakresie BHP i PPOŻ.
Kompleksowa oferta oznacza odciążenie pracodawcy – może on skoncentrować się na prowadzeniu firmy, mając pewność, że zagadnienia z zakresu BHP pozostawił specjalistom.
Jakie korzyści płyną ze współpracy ze specjalistami?
Zagadnienie BHP w firmie jest bardzo szerokie. Nadzór BHP może osobiście sprawować pracodawca, może on także zdecydować się na współpracę w tym zakresie ze specjalistami. Drugie rozwiązanie to szereg korzyści:
 1. redukcja kosztów – pracodawca nie musi się szkolić, nie musi też zatrudniać na etat specjalisty, który zapewni obsługę BHP,
 2. uzyskanie wsparcia specjalistów na każdej płaszczyźnie związanej z BHP,
 3. zyskanie pewności, że zakład pracy jest miejscem bezpiecznym dla zdrowia i życia pracowników, co ma wpływ na społeczny odbiór firmy.
Współpracujemy z firmami z wielu branż. Oferowana przez nas obsługa BHP to propozycja zarówno dla niewielkich, jak i dużych zakładów pracy, które oczekują kompleksowej oferty. Jeżeli chcesz zminimalizować koszty i upewnić się, że w zakresie BHP Twojej firmie nie można niczego zarzucić, zapraszamy do współpracy.
Ikona polubień 23
Ikona komentarzy 0
Ikona udostępnienia 2

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

BHP z głową Anna Głowacka


Biuro: ul. Wielki Rów 40B/ 212 (II piętro)
ul. Bartkiewiczówny 94B/7, Toruń, Polska

Numer telefonu: 605 151 301

E-mail: anna@bhpzglowa.pl

NIP: 9562323291
REGON: 366622382

Formularz kontaktowy